Sportowy zegarek dla mężczyzny - na co zwrócić uwagę

W dawnych czasach posiadanie zegarka świadczyło o prestiżu. Dziś może wydawać się zbędne, ze względu na wszechobecne istnienie wielofunkcyjnych smartfonów. Okazuje się jednak, że odpowiednio dobrany zegarek nie tylko jest bardzo praktycznym narzędziem, ale może również stanowić doskonałe dopełnienie stroju. W niektórych kręgach społecznych wręcz nie powinno się go nie posiadać. Co powinien mieć dobry zegarek? 

Jak wybrać dobry zegarek sportowy?

Decydując się na zegarek dla sportowca, należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Na rynku znajdują się różnego rodzaju egzemplarze, które różnią się od siebie wyglądem, jakością wykonania, funkcjami oraz ceną.

Żeby wybrać dobry sportowy zegarek, należy określić:

• cele i potrzeby – jest to najważniejszy punkt, od którego trzeba zacząć, ponieważ gadżety zostały zaprojektowane z myślą o biegaczach, pływakach, spacerowiczach, a nawet pasjonatach chodzenia po górach,

• materiał wykonania – bardzo ważne jest to, aby zwrócić uwagę, z jakiego materiału został wykonany zegarek i jego pasek,

• wygląd – warto aby sprzęt dopasowany był do naszego stroju, czyli dresu albo koszuli,

• odporność na wodę – istotne jest również to aby zegarek był wodoszczelny, tak aby nie zniszczył się pod strumieniem wody lub w trakcie uprawiania sportu w deszczu, oczywiście w przypadku sportów wodnych lub nurkowania musi to być sprzęt idealnie dopasowany do konkretnych warunków.

Dodatkowe funkcje, które powinien posiadać nowoczesny zegarek to: stoper, timer, licznik kalorii, licznik kroków, pulsometr i GPS. Warto również zakupić taki model, który będzie mógł zostać zintegrowany z komputerem lub smartfonem, aby przesyłać wszystkie zbierane dane, ponieważ później można je poddać analizie i wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Jaki kupić sportowy zegarek dla mężczyzny?

Kupując pierwszy zegarek sportowy, na początek wystarczy prosty egzemplarz. Taki podstawowy gadżet w zupełności wystarczy, aby mierzyć parametry aktywności, liczbę wykonanych kroków, przebiegniętych kilometrów oraz spalonych kalorii. Największym atutem takich urządzeń jest to, że bardzo długo wytrzymują na zasilaniu bateryjnym, dzięki czemu spokojnie można wykorzystać taki sprzęt również w przypadku zawodowych biegów. Podczas wyboru odpowiedniego modelu dobrze jest także sprawdzić jakość wykonania i dodatkowe funkcje, które powinny być dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb.Jak stwierdzono w tym artykule, możesz przeglądać wybór dostępnych ofert na smartfony i najlepsze marki oraz eksplorować cell phone plany usług, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom. Dobry sportowy zegarek dla mężczyzny, który dopiero zaczyna aktywnie biegać, powinien posiadać: • lekką konstrukcję, • wygodny i łatwy w zapinaniu pasek, • długą żywotność baterii lub akumulatora, • funkcję krokomierza, • licznik kalorii, • miernik snu, • alarm aktywności fizycznej, • wodoszczelność, • pyłoszczelność, • kompatybilność z systemem Android lub iOS.

Jaki jest najlepszy zegarek dla sportowca?

Miłośnicy uprawiania sportu powinni zdecydować się na zakup produktu z pulsometrem. Takie urządzenie będzie najwygodniejszym rozwiązaniem, ponieważ w ten sposób można będzie dostosować intensywność treningu do własnego organizmu i tym samym osiągać coraz lepsze rezultaty.


Zegarek dla sportowca powinien mieć moduł GPS i mierzyć pokonany dystans, a jego konstrukcja musi być wykonana tak, aby nie obcierać skóry. Z kolei wyświetlacz powinien być duży i jasny, aby bez problemu można było odczytywać cyfry i dodatkowe informacje, niezależnie od pogody.


W takim urządzeniu przydatne są również funkcje dotyczące osobistego trenera, które pozwalają precyzyjnie ustalić program ćwiczeń oraz monitorować efekty. Dla biegaczy bardzo dobrym rozwiązaniem są również zegarki z odtwarzaniem muzyki, które pozwalają bez wyjmowania smartfona z kieszeni przełączać utwory.


Bardzo dużą popularność i wiele pozytywnych opinii wśród osób uprawiających sport zyskały modne zegarki firmy Swatch, które dostępne są na stronie zegarmistrz.com. Zaprojektowane zostały z dbałością o każdy szczegół, posiadają niestandardowe rozwiązania, bogate wzornictwo i odważne kolory.


Sportowcy najbardziej cenią wysoką funkcjonalność czasomierzy, ale warto wspomnieć o tym, że są również odporne i wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, co jest bardzo ważne w przypadku sportów ekstremalnych. Na stronie sklepu można również nabyć wysokiej klasy zegarki wodoszczelne, które świetnie sprawdzają się dla profesjonalnych nurków, którzy dużo czasu spędzają pod wodą.